Parking leśny “Kopanina” powstał dzięki programowi Aktywnego Udostępniania Lasu. Zlokalizowany w chętnie odwiedzanym kompleksie lasów kozłowieckich stwarza doskonałe warunki do uprawiania różnych form turystyki na łonie natury.

Parking przewidziano zarówno dla samochodów osobowych (40) jak i autokarów (2).

Zaplanowany zgodnie z najwyższymi standardami parkingów leśnych oferuje:
– nowoczesne wiaty wraz z ławami i stołami, przystosowanymi również dla osób niepełnosprawnych,
– komfortowe miejsce ogniskowe,
– mini plac zabaw dla najmłodszych,
 tablice dydaktyczne,
 toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych,
 kosze do segregacji śmieci.

 Przy alejkach można poznawać różne gatunki rodzimych gatunków drzew i krzewów posadzonych w ramach wiosennej akcji: Posadź swoje drzewo (12.04.2014 r.).

Parking zlokalizowany jest blisko trasy 17 Lublin-Lubartów. Kierując się w stronę Lubartowa, przed wiaduktem w Wandzinie, należy skręcić w lewo – tabliczka kierunkowa “Stary Tartak”.

Naprzeciw parkingu rozpoczyna się ścieżka dydaktyczna “Kopanina” (Nadleśnictwo Lubartów). Wyremontowana w 2013 roku sieć dróg leśny poprowadzi nas w kierunku zabytkowej kwatery myśliwskiej “Stary Tartak”, stawów Wzory, rezerwatu Kozie Góry oraz muzeum w Kozłówce.

Kompleks Lasów Kozłowieckich to tereny chętnie odwiedzane przez okolicznych mieszkańców i turystów, szczególnie w okresie sobotnio-niedzielnym. Wyremontowane drogi o asfaltowej nawierzchni idealnie sprawdzają się do jazdy na rolkach, rowerze oraz leśnych spacerów.

źródło: https://czaswlas.pl/obiekty/?p=2&id_obiekt=32214